
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Beryllium Copper |
| Pitch | 2.54 mm |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 0 mm |
| Contact Finish - Mating | Gold |
Stock: 140
Distributors
pcbx
Unit Price$0.89511
Ext.Price$0.89511
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.89511 | $0.89511 |
| 10 | $0.74464 | $7.44640 |
| 25 | $0.70038 | $17.50950 |
| 50 | $0.65875 | $32.93750 |
| 100 | $0.61959 | $61.95900 |
| 300 | $0.58276 | $174.82800 |
| 500 | $0.54812 | $274.06000 |
| 1000 | $0.51553 | $515.53000 |
